SERCO VALTER TKS TELAKAUHAHIEKOITTIMET
SERCOn Valter TKS Telakauhahiekoittimet ovat tehokkaita ja toimintavarmoja telasirottelijoita sepelin ja hiekan levitykseen kaupungeissa ja taajamissa. Kustannustehokkaaseen liukkauden torjuntaan soveltuvat laadukkaat koneet ovat Suomessa valmistettu ja testattu. SERCOn huolellisesti rakennettu ja hallinnoitu tuotantoketju takaa laadun ammattikäyttöön tarkoitetuille telahiekoittimille.
Voidaan kiinnittää useisiin eri peruskoneisiin
Hyvin liukkauden torjuntaan eri tilanteisiin soveltuvia SERCO Valter TKS telahiekoittimia on saatavissa useissa eri kokoluokissa.
SERCO Valter TKS Telakauhahiekoitin voidaan kiinnittää traktorin, pyöräkuormaajan tai monitoimikoneen etukuormaimeen. Valter TKS telahiekoittimeen on saatavilla lähes kolmekymmentä eri pikakiinnikke vaihtoehtoa, ja lisää vaihtoehtoja tulee vuosittain lisää valikoimaamme.
Tämän takia kannattaa valita juuri Serco Valter TKS Telakauhahiekoitin
Toiminnaltaan melko yksinkertaiset SERCO Valter TKS hiekoittimet ovat kovassakin käytössä erittäin toimintavarmoja. Selkeän ja hyvin suunnitellun rakenteen ansiosta helposti vikaantuvia tai huoltoa tarvitsevia kohteita on vähän. Hiekoitustelan ja murskatelan ketjuvälityksen kiristyskin on automaattinen. Nämä ominaisuudet tuovat käyttöön pitkällä aikavälillä kustannustehokkuutta ja ovat käyttäjäystävällisiä.
SERCO Valter TKS telakauhahiekoittimissa on eräs ominaisuus, jolla se erottuu edukseen moniin muihin telahiekoittimiin verrattuna. Siinä on monijousijärjestelmä, mikä mahdollistaa isonkin jäätyneen kokkareen tai kiven poistumisen hekoittimesta ilman että hiekoitusjälki kärsii juuri lainkaan. Valter TKS Telakauhahiekoitin päästää kiven/kokkareen läpi juuri siltä kohtaa missä se on muun osan telasta jatkaessa toimintaa moitteettomasti. Nämä ominaisuudet mahdollistavat myös sen, että sirotin ei mene kovin helposti tukkoon. Tätä monet käyttäjät arvostavat suuresti.
SERCO Valter TKS -sarjan koneet soveltuvat kaikille käytössä oleville hiekoitusmateriaaleille.
Säästää hiekoitusmateriaalia siirtoajossa
Valter telakauhasirottimen monijousijärjestelmä takaa myös sen, että siirtoajossa ei tipu hiekoitusmateriaalia tielle töyssyissäkään. Jouset tukevat kumia telaa vasten tiivistäen hiekoittimen. Näin säästetään arvokasta hiekoitusmateriaalia varsinaisiin hiekoituskohteisiin.
Kokoluokat:
Malli | Tuotenumero | Tilavuus | Paino | Kokonais-leveys | Työ-leveys | Korkeus | Pituus | Peruskoneen painosuositus | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pyydä tarjous | Valter 450TKS | 603747 | 450 l | 370 kg | 1615 mm | 1235 mm | 772 mm | 1142 mm | Min. 3 t |
Pyydä tarjous | Valter 650TKS | 603748 | 650 l | 400 kg | 1615 mm | 1235 mm | 900 mm | 1118 mm | Min. 4 t |
Pyydä tarjous | Valter 1000TKS | 603749 | 1000 l | 540 kg | 2030 mm | 1650 mm | 998 mm | 1173 mm | Min. 5 t |
Pyydä tarjous | Valter 1250TKS | 603750 | 1250 l | 575 kg | 2030 mm | 1650 mm | 1113 mm | 1216 mm | Min. 6 t |
Pyydä tarjous | Valter 1500TKS | 603751 | 1500 l | 612 kg | 2030 mm | 1650 mm | 1215 mm | 1251 mm | Min. 7 t |
Pyydä tarjous | Valter 2000TKS | 603752 | 2000 l | 880 kg | 2300 mm | 1915 mm | 1338 mm | 1399 mm | Min. 8 t |
Valter telakauhahiekoitin videoesittelyssä:
Teknisiä tietoja
Ominaisuudet:
– Portaattomasti säädettävä hiekoitus/sirottelutelan pyörimisnopeus
Hydrauliikka:
– Jatkuvatoiminen paine ja paluuliitäntä (kaksi letkua)
– Öljyn virtaus min 40L/min
Muut tiedot:
Serco Valter1250TKS:n toimitukseen kuuluu vakiona murskaustela ja pikakiinnike valistasi mukaan. Koneen perusväri RAL7024 (Tumman harmaa)
Lataa esite kuvaa klikkaamalla:

Lisävarusteet








