Description
Serco Valter 300TKS-K Itselastaava Telakauhasirotin (TARKISTA TEKSTI)
Serco Valter 300TKS Telakauhasirotin on pienin itselastaavista taakseasennetuista telasirottelijoistamme. Sen tilavuus on 600 litraa. Se on tarkoitettu asennettavaksi traktoreihin joiden paino on vähintään 3500kg
Serco Valter 600TK ohjaus tapahtuu traktorin omalla hydrauliikalla traktorin ohjaamosta. Koneessa edessä olevasta hydrauliikka ventiilistä pystyy säätämään portaattomasti sirottelutelan pyörimisnopeutta.
Levitysleveys on 1500mm.
Serco Valter 600TK laitteessa on vakiona murska-akseli ja telan suojaverkko. Jousikuormitteinen pohjalevy päästää myös hiekan/murskeen sekaan joutuneet isommat kivet lävitseen tukkimatta hiekoitinta.
Serco Valter 600TK soveltuu käytettäväksi hiekoitukseen monella eri hiekoitus- ja liukkauden torjunta materiaalilla.